rok szkolny 2016/2017

Temat projektu: Aktorstwo i film w Polsce

Opiekun projektu: mgr Krzysztof Wojdyło

Osoby realizujące projekt: Chowaniec Maria, Czubernat Julia, Łapsa Weronika, Plewa Maksymilian, Plewa Martyna, Sikoń Dawid, Słowik Marta, Szopiński Kacper, Tischner Jan

rok szkolny 2014/2015-2015/2016

Temat projektu: "Nastozofia", czyli filozofia nastolatków

Opiekun projektu: mgr Wojdyło Krzysztof

Osoby realizujące projekt: Dzięgielewski Arkadiusz, Gołębiowska Aleksandra, Machaj Dominik, Szarek Weronika

Pierwotny tytuł „Dzieci i ryby nie mają… problemów? Czyli zeznania i refleksje młodych filozofów na tematy normalne inaczej” został szybko przemianowany na „Nastozofia, czyli filozofia nastolatków”.
Jest to zbiór esejów, felietonów, opowiadań i innych krótkich form, w których młodzi ludzie, bez cenzury piszą o tym, co im leży na sercu, co ich boli, co ich bawi, o czym i jak myślą.
Od początku trwania projektu powstawał blog, z myślą o wydaniu finalnej wersji w formie książkowej.
Projekt, zarówno jego forma i treść, jest od początku do końca pomysłem i dziełem młodzieży. Podczas jego realizacji mieli okazję zmierzyć się z tematami, które ich dotyczą, pisząc i redagując teksty, jak i obrabiając je od strony technicznej.
W projekcie udział wzięli: Weronika Szarek, Ola Gołębiowska, Dominik Machaj (autorzy tekstów) oraz Arek Dzięgielewski (redaktor techniczny).
Cele realizowane w czasie trwania projektu:
Pokazanie, że problemy nastolatków to nie są rzeczy błahe
Nakłonienie rówieśników do tego, żeby się otworzyć i nie wstydzić się swoich racji
Wykorzystanie różnych nośników przekazu tego, co chcemy powiedzieć (blog, książka)
Próba nakłonienia rówieśników do czytania.