Oddział dwujęzyczny

Od roku szkolnego 2015/2016 prowadzimy oddziały dwujęzyczne.

Opiekę merytoryczną nad dwujęzycznością w naszej szkole sprawuje Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności BILINGUIS.

Dwujęzyczność polega na prowadzeniu zajęć z dwóch przedmiotów, równolegle w języku polskim i języku obcym.

Drugim językiem w oddziałach dwujęzycznych w naszej szkole jest język angielski.

Równolegle w języku polskim i angielskim są prowadzone: matematyka i historia (ta jej część która dotyczy historii powszechnej, nie historii Polski), a także elementy wiedzy o społeczeństwie.

W oddziałach dwujęzycznych jest także zwiększona ilość godzin języka angielskiego (5 godzin tygodniowo).

Prowadzenie dwujęzyczności na poziomie gimnazjum, oprócz zdecydowanej poprawy w komunikatywności w języku angielskim, doskonale przygotowuje, już na tym etapie, do przyszłej matury dwujęzycznej i ewentualnych studiów za granicą lub studiów w Polsce w języku angielskim.