Kadra pedagogiczna

 

Język polski

mgr Magdalena Stychno-Gąsior

Jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, gdzie studiowała filologię polską z komunikacją społeczną. Ukończyła także Studium Przygotowania Pedagogicznego na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie oraz Studium Marketingu i Reklamy w Centrum Nauki i Biznesu Żak. Nauczycielka z powołania i wykształcenia, ale też z uzależnienia. Uwielbia pracę z młodzieżą, stara się zarazić uczniów miłością do literatury, pokazać, ile kryje się w słowie i obudzić w nich pasję twórczą. Oprócz języka polskiego zajmuje ją także reklama w ujęciu marketingowym oraz kulturowym, współczesne media, studia kulturowe i psychologia społeczna. Ładuje akumulatory w gronie rodziny i przyjaciół, odpoczywa z ciekawą książką i przy dobrej muzyce, lubi także niebanalne filmy i sport.

 

Matematyka

mgr Edyta Czubiak-Nykaza

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie o specjalizacji rachunkowość i rewizja finansowa oraz studiów podyplomowych z zakresu matematyki odbytych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Będąc na początku swej pracy z uczniami zdążyła już zdobyć ich sympatię, co miało odzwierciedlenie w zajęciu drugiego miejsca w powiecie nowotarskim w plebiscycie „Nauczyciel na Medal 2017”.
W pracy nauczyciela najbardziej sobie ceni kontakt z uczniami, a w każdym z nich stara się zaszczepić iskierkę miłości do matematyki.
W wolnym czasie relaksuje się podczas długich spacerów z rodziną.
Najbardziej u innych osób ceni sobie szczerość i uczciwość.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Język francuski

mgr Bożena Pędzimąż

Jest absolwentką filologii romańskiej i filologii polskiej na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej. Swoim uczniom chciałaby pokazać , że Francja to piękny kraj, a język francuski da się opanować, wbrew opiniom wielu sceptyków.Uwielbia podróże, piesze wędrówki z psem i dobrą muzykę. Lubi kino, pizzę i spotkania z przyjaciółmi. Jeśli natrafi na ciekawą książkę- czyta jednym tchem. Jej maksyma to: „Życie jest jedno, więc weź się w garść, doceń to, co masz i dbaj o to każdego dnia”.

 

 

 

 

Język polski

mgr Sylwia Sawicka

Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Związana również z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie, gdzie zgłębia epistolografię, głównie kobiecą, w dawnej Rzeczypospolitej. Jest nauczycielem z wykształcenia i z zamiłowania oraz pomysłodawcą jak i realizatorem pilotażowego projektu ekologiczno-edukacyjnego "Ekoszkoła".

 

 

 

Plastyka, Technika, Zajęcia artystyczne

mgr Anna Nawara
O sobie mówi tak: "jestem absolwentką studiów z zakresu wychowania plastycznego na Akademii Pedagogicznej oraz studiów podyplomowych z zajęć technicznych na Akademii
Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Lubię odpoczywać wędrując po górach, przy okazji realizując moją
największą pasję czyli fotografię krajobrazową. Zajmuję się też różnego
rodzaju robótkami ręcznymi, które często wykorzystuję w pracy z młodzieżą."

 

 

 

Matematyka

mgr Ewa Zarębska

Wieloletni nauczyciel matematyki, absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Intersuje się turystyką pieszą i rowerową. Lubi spotkania w gronie przyjaciół na łonie natury. Odpoczywa z ciekawą książką. Uwielbia pracę z młodzieżą i potrafi w nich wzbudzić zainteresowanie matematyką.

 

 

 

 

 Geografia

mgr Anna Drożdż

Absolwentka studiów geograficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, o specjalizacji Hydrologia, Meteorologia i Klimatologia. Od najmłodszych lat zakochana w górach i w "chmurach". Fascynuje się górskimi klimatami oraz lekko ekstremalnymi przygodami. W wolnym czasie realizuje swe pasje górskie, zdobywając kolejne szczyty.

 

 

 

 

Matematyka

mgr inż. Henryk Zabrzewski

Mgr inż. Henryk Zabrzewski jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu matematyki odbytych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pasjonuje się turystyką indywidualną, pieszą rowerową i samochodową. Ponadto interesuje się fotografowaniem i szeroko pojętą techniką. Lubi także poczytać książki o różnorodnej tematyce. W pracy z młodzieżą ceni bezpośredniość i szczerość.

 

 

Język angielski
Zuzanna Moroz
Studiowała filologię angielską w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Starym Tomyślu oraz na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Język angielski i kultura krajów anglojęzycznych to dla niej prawdziwa pasja, czerpie radość z zarażania nią. Jej hobby, była już w Brazylii, Gujanie, Maroko, na Trynidadzie oraz zwiedziła większość krajów europejskich. Jej obecnym marzeniem jest podróż koleją transsyberyjską do Mongolii.

 

Historia, WOS
mgr Adam Błaszczyk

Absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego, nauczyciel pracujący od 18 lat w szkołach gminy Nowy Targ, najdłużej związany z gimnazjum im.K.Tetmajera w Ludźmierzu. 
Za główny cel swej pracy uważa przekazywanie wiedzy historycznej i obywatelskiej /wielki szacunek dla słów kanclerza Zamoyskiego: „Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie...”/ w duchu rozwijania polskiej tożsamości narodowej i poszanowania europejskiego dziedzictwa cywilizacji śródziemnomorskiej, dostarczanie uczniom rzetelnej wiedzy opartej na źródłach i najnowszych wynikach badań, prezentowanej w formie ciekawej, przemawiającej do umysłu i wyobraźni. 
W wolnym czasie realizuje swe pasje górskie, będąc przewodnikiem tatrzańskim i beskidzkim prowadzi też innych na górskie szlaki.
Z grupą przyjaciół organizuje wyprawy po zapomnianych zakątkach dawnych Kresów I Rzeczpospolitej Obojga Narodów; na pograniczu ukraińsko – rumuńskim, w Karpatach Wschodnich i Południowych. 
Z połączenia pasji górskiej i historycznej współtworzy i realizuje, wraz z krakowskim IPN, projekty „przygody z historią” w terenie, z udziałem grup rekonstrukcji historycznych, związane z polskim podziemiem niepodległościowym w Małopolsce w latach 1939-55, rajdy na ścieżkach partyzanckich, śladami walk o niepodległość - od Konfederatów Tatrzańskich do Żołnierzy Wyklętych-Niezłomnych.

 

Krzysztof Woj

Język polski, Etyka
mgr Krzysztof Wojdyło
dyrektor szkoły

Ukończył filozofię i filologię polską na Uniwersytecie Śląskim.
Zajmował się krzewieniem języka i kultury polskiej w różnych zakątkach globu. Ceni otwartość i partnerstwo, wierzy w możliwość pozytywnego kontaktu z każdym, niezależnie od wieku, płci, koloru skóry, narodowości, światopoglądu…
Typ małomównego gaduły i towarzyskiego samotnika.
Lubi literaturę, niekoniecznie popularną, i kino autorskie.

 

 

 

 

Język niemiecki
mgr Patrycja Bocheńska

O sobie mówi tak: "jestem absolwentką filologii germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szkole pracuję od 8 lat. Jako nauczyciel staram się pokazać uczniom, że język niemiecki nie jest aż taki trudny, za jaki jest często uważany, a kraje niemieckojęzyczne są ciekawe i warte poznania. W wolnych chwilach sięgam po dobrą książkę, uwielbiam sport i spotkania z przyjaciółmi."

 

Dorota Matysek

Język angielski, Matematyka po angielsku
Dorota Matysek

Jest absolwentką filologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz matematyki Akademii Górniczo-Hutniczej.
Z zamiłowania uwielbia uczyć innych, ale także hobbistycznie zajmuje się muzyką, krawiectwem i podróżowaniem.
Lubi wyzwania, dlatego też w życiu podejmuje się celów, które rozwijają jej charakter i sprawiają, że staje się bliższa swoim wzorcom.

 

 

 

 

 

Język angielski
mgr Agnieszka Matuszek

Absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Zakopanem oraz studentka filologii angielskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Zagorzała fanka piłki nożnej, szczególnie ligi angielskiej, a w wolnych chwilach także zawodniczka. Wierzy, że podróże kształcą i poszerzają horyzonty, dlatego najwięcej przyjemności sprawia jej podróżowanie.
Ceni szczerość i otwartość, stara się unikać popadania w stereotypy.
W życiu kieruje się maksymą: „Jedynym sposobem by żyć, jest pozwolić żyć” [Mahatma Gandhi].

 

Język angielski, Historia po angielsku
mgr Zbigniew Brynkus

O sobie mówi tak: "Jestem absolwentem Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Zakopanem, ukończyłem również filologię angielską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Interesuję się sportami motorowymi, a przede wszystkim off-road'em. Dodatkowo interesuję się akwarystyką słodkowodną. Cenię sobie Szczerość oraz bezpośredniość.

 

 

 

Informatyka, Zajęcia artystyczne, Grafika komputerowa
mgr Marta Tabaszewska-Bochnar

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Ukończyła studia podyplomowe z Informatyki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie oraz Grafikę Komputerową na Akademii Górniczo-Hutniczej.
W swej pracy i poza nią zawsze związana jest z młodzieżą. Pracując 14 lat jako nauczyciel informatyki w Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju, wspólnie z uczniami prowadziła liczne projekty, promujące aktywny, zdrowy styl życia, walkę z nałogami i przemocą. Prace z zakresu grafiki komputerowej prezentowane były podczas wystaw na forum miasta i w regionie. Wspólnie ze swoimi wychowankami była inicjatorką budowy pierwszego Skate Parku w Rabce-Zdroju.
W swoje liczne sportowe pasje skutecznie wciąga młodzież: siatkówkę, tenis ziemny, turystykę pieszą, kajakową i rowerową, zimą - narciarstwo zjazdowe. Za swoją działalność oraz promowanie rekreacji i sportu otrzymała Medal Honorowy TKKF Carlina Rabka-Zdrój.
Jako informatyk pracowała również jako trener w Centrum Szkoleń Informatycznych Vedius w Krakowie oraz jako wykładowca na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju. Wyznaje zasadę, że „na naukę nigdy nie jest za późno”, z tego też powodu ciągle podejmuje nowe wyzwania.

 

 

 

 

Język włoski
Maurizio di Paola

O sobie mówi tak: „nazywam się Maurizio di Paola. Kiedy się urodziłem, nie pamiętam, ale na pewno po śmierci Napoleona na wyspie św. Heleny. Pracuję w szkole ponad 30 lat. Rozpoczynałem w Rzymie na ulicy Conciliazione, gdzie mieszka Papież. W szkole Piusa IX. Budynek jest Watykanu, ale pieniądze nie są księży „Nostra Signora della Misericordia”.
Po ponad 20 latach, w czasie których pracowałem w Rzymie, zdecydowałem się wyjechać do Polski, aby pracować tutaj.
Uczę włoskiego oraz łaciny medycznej i humanistycznej, ale moim ulubionym hobby jest muzyka. Gram na gitarze, ale aż do teraz bez większych sukcesów. To jest mój 'sen w szufladzie'.
Ciao e arrivederci a tutti.

 

 

Wiesława Wiatrak   

Fizyka
mgr Wiesława Wiatrak

Nauczycielka z czternastoletnim stażem, zamieszkała w Nowym Targu.
Posiada dyplom magistra biologii z nauczaniem przyrody Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe z fizyki, matematyki oraz informatyki.
W ostatnich latach współpracowała z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Śląskim krzewiąc fizykę wśród młodzieży gimnazjalnej.
Ma łatwość nawiązywania kontaktów zarówno z młodzieżą szkolną.
Uwielbia eksperymentować.
Jej dewizą są słowa Alberta Einsteina „Najważniejsze, abyśmy nigdy nie przestali zadawać pytań. Ciekawość ma swoje własne racje istnienia. Nie sposób nie oniemieć z zachwytu, gdy kontempluje się tajemnice wieczności, życia, czy też wspaniałej struktury rzeczywistości. Wystarczy spróbować pojąć choćby drobny fragment tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie wolno utracić tej świętej ciekawości.”

 

 

Chemia, Biologia, Wychowanie do życia w rodzinie
mgr Dominika Siedlarczyk

Absolwentka biologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ukończyła także studia pierwszego stopnia o kierunku biologia z nauczaniem chemii
i studia podyplomowe z przyrody.
Czynna obserwatorka fauny południa Polski. W szczególności interesuje się gromadą płazów, ich rozmieszczeniem i ochroną gatunkową.
W wolnym czasie relaksuje się aktywnie spędzając czas, poprzez wspinaczkę skałkową, jazdę na rowerze i żeglarstwo.
Uwielbia dobrą muzykę i długie spacery.
Jej głównym atutem jest chęć pokonywania postawionych sobie celów oraz łatwość nawiązywania kontaktów interpersonalnych.
U innych ceni sobie uczciwość, sumienność i szczerość.

 

 

 

Szymon Pohrebny

Wychowanie fizyczne
mgr Szymon Pohrebny

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Nauczyciel W-F, trener II klasy hokeja na lodzie, instruktor SITN PZN narciarstwo alpejskie, instruktor snowboardu, instruktor tenisa ziemnego, instruktor pływania.
„Ze sportem związany jestem od najmłodszych lat, jako dziecko uprawiałem kilka dyscyplin sportowych jednocześnie. Największe sukcesy odnosiłem w hokeju na lodzie. Dzięki temu, że całe moje życie związane jest ze sportem poznałem go od każdej strony jako uczeń, zawodnik, nauczyciel, instruktor i trener. Daje mi to potrzebne wiadomości i zdolności oraz odpowiednie doświadczenie do pracy i szkolenia z zakresu sportu i zdrowego trybu życia.”

 

Wychowanie fizyczne
mgr Agata Sarna-Pohrebny

O sobie mówi tak: „jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, instruktorką narciarstwa, snowboardu, pływania, lekkoatletyki, koszykówki, piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej. Sport jest jedną z większych miłości mojego życia. Od najmłodszych lat pasjonuję się wieloma dyscyplinami sportowymi. Największe sukcesy osiągnęłam w unihokeju wielokrotnie reprezentując Polskę na Mistrzostwach Świata. Jestem pewna, że każdy z nas może wiele osiągnąć wystarczy ciężko pracować i odważnie dążyć do celu.”

 

 

mgr Sebastian Świerzbiński - trener

O sobie mówi tak: „jestem Absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Supraślu ( obecnie przeniesioną do Białegostoku). Od 10 roku życia związany z piłką nożną, która towarzyszy mi po dzień dzisiejszy.
Jestem wychowankiem Jagiellonii Białystok, gdzie spędziłem 12 lat. Następnie występowałem w takich klubach jak Wigry Suwałki, Lubań Maniowy oraz kilku innych.
Obecnie jestem zawodnikiem NKP Podhale oraz trenerem w tymże klubie, gdzie posiadam Trenera II klasy sportowej.
Moim największym sukcesem jest zdobycie z Jagiellonią Białystok w 2000 roku Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych.
Przez całe moje życie towarzyszy mi sport, nie tylko piłka nożna.
Lubię dobre kino, wolne chwile staram się spędzać ze swoją żoną i synkiem.”

 

 

Historia
mgr Marcin Domin
Jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Od ponad dziesięciu lat uczy historii w nowotarskich szkołach. W pracy ceni sobie stanowczość i konsekwencję. Po godzinach zawodnik Nowotarskiego Klubu Kolarskiego. Czyta książki.

 

 

 

Muzyka, Zajęcia artystyczne
mgr Sylwia Basta

Absolwentka wychowania muzycznego Uniwersytetu Śląskiego. Rodowita Waksmundzianka. Zamiłowanie do muzyki wyssała z mlekiem matki, która była jej pierwszą nauczycielką śpiewu i gry na gitarze.
Gra na skrzypcach, fortepianie, flecie poprzecznym, gitarze oraz śpiewa.
Zawodowo związana z pracą w szkołach i przedszkolach jako nauczyciel muzyki, zajęć artystycznych i rytmiki.
Hobbystycznie pieśniarka tworząca poezję i muzykę w stylistyce folku, poezji śpiewanej.
Koncertuje od czasu do czasu. Laureatka wielu festiwali z nurtu poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej.
Założyła w 2001 roku zespół (chór) szkolny Hilaritas w Gimnazjum w Krempachach, w którym była nauczycielem muzyki. Obecnie chór ten to uczniowie dwóch szkół, w których uczy: ZSPiG w Waksmundzie i ZSPiG
w Gronkowie.
Muzyka to jej największa pasja. W wolnych chwilach chodzi po górach, projektuje odzież, szydełkuje.
Lubi dobre kino, podróże i jazdę na nartach i naturę.

 

Religia
mgr Wojciech Grzybek

Ukończył Uniwersytet Papieski uzyskując tytuł magistra teologii ze specjalizacją katechetyka.
Od ponad 14 lat jest nauczycielem religii, ucząc najpierw w różnych typach szkół na terenie Krakowa, a obecnie w Nowym Targu.
Od wczesnej młodości interesuje się sportem, głównie takimi dyscyplinami jak: tenis ziemny, piłka nożna oraz siatkówka.
W wolnych chwilach odbywa wędrówki po górach oraz w czasie sezonu zimowego szusuje na nartach.
Zaangażowany w działalność charytatywną na terenie całego Podhala
i Małopolski.
Jest współorganizatorem Nowotarskich Dni Misyjnych oraz koncertów na rzecz dzieci i młodzieży potrzebującej wsparcia i pomocy.

 

 

 

 

Rafał Leśniak

Osoba prowadząca szkołę/metodyk
dr inż. Rafał Leśniak

Absolwent krakowskiej AGH, po ukończeniu studiów podyplomowych - nauczyciel matematyki.
Doktoryzował się w dziedzinie nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym.
Pionier prywatnego szkolnictwa w Polsce.
Od 16 lat zakłada niepubliczne placówki edukacyjne, działając na rzecz podniesienia poziomu szkolnictwa i jakości edukacji.

 

O szkole

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przekształcona z IV Gimnazjum MCE jest niepubliczną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej.

Zalety naszej szkoły:
  • prowadzimy klasy ogólne, sportowe i dwujęzyczne.
  • W klasach dwujęzycznych 5 godzin języka angielskiego tygodniowo. Opieka merytoryczna Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dwujęzyczności BILINGUIS. Matematyka i historia prowadzone w języku polskim i angielskim.
  • W klasach sportowych 10 godzin zajęć wychowania fizycznego tygodniowo. Programy szkoleniowe Wisły Kraków.
  • W klasach ogólnych dodatkowa informatyka w planie nauczania.

Jako drugi obowiązkowy język obcy do wyboru: francuski, włoski, niemiecki.

Dodatkowe zajęcia języka hiszpańskiego i włoskiego prowadzone przez native speakerów.
Dodatkowe zajęcia: rozszerzony niemiecki, rozszerzony francuski, rozszerzona matematyka, grafika komputerowa.
Zajęcia wychowania fizycznego na stoku, na lodowisku, na ściance wspinaczkowej, basen, jazda konna.

Kontakt z nami

Niepubliczna Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Dwujęzycznymi
i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

ul. Nadwodnia 5
Nowy Targ
18-27-555-90
608-111-242
gim4@malopolska.edu.pl

Sekretariat czynny:
pn. - pt. w godz. 7.30-16.00

Lokalizacja

Partnerzy: