Informacje o szkole

W wyniku reformy oświaty szkoła została przekształcona w szkołę podstawową i od 1 września roku szkolnego 2017/2018 funkcjonuje pod nazwą Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Nowym Targu.

STATUT Niepublicznej Szkoły Podstawowej - do pobrania

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przekształcona z IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji  jest szkołą niepubliczną
z uprawnieniami szkoły publicznej (wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Burmistrza Miasta Nowy Targ nr 12/2012).
Osobą prowadzącą Szkołę jest dr inż. Rafał Leśniak.
 

Pierwsze Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji powstało w Krakowie we wrześniu 2005 roku, od początku promując kult nowoczesnej i funkcjonalnej wiedzy zamiast rywalizacji o stopnie szkolne. Od tego czasu sukcesywnie powstawały nowe szkoły, ciesząc się coraz większym uznaniem. 

IV Gimnazjum MCE w Nowym Targu rozpoczęło swoją działalność od 1 września roku szkolnego 2013/2014. 

Nasze atuty to wiedza, prestiż i bezpieczeństwo. Na pewno pragną Państwo, aby szkoła zapewniała bezpieczne warunki pobytu dzieciom, dbała o wszechstronny ich rozwój, rzetelnie przygotowywała je do egzaminu, ułatwiła przyszły wybór szkoły. Właśnie to jest dla nas priorytetem, a jednocześnie domeną, gdyż udowodniliśmy już, że potrafimy tego dokonać.

Każdy uczeń może liczyć na wysoce zindywidualizowane podejście do jego potrzeb i aspiracji. Tutaj nikt nie przejdzie obojętnie obok jego oczekiwań. Wynika to z prostego faktu – oddziały w naszych szkołach są niewielkie, a nauczyciele rzeczywiście blisko uczniów. Nie ma tu miejsca na wielkie korytarze, tłum i anonimowość. Nie ma niezdrowej rywalizacji o stopnie.

Wszyscy tworzymy jeden zgrany zespół i wspieramy się wzajemnie. W naszych Szkołach najistotniejsze jest rzetelne przekazywanie wiedzy, wzbudzenie świadomości potrzeby zdobywania wiedzy oraz wykształcenie umiejętności przydatnych w samokształceniu.

W Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego prowadzimy nabór do oddziałów dwujęzycznych oraz do oddziałów mistrzostwa sportowego, profil piłka nożna dla chłopców i dziewcząt, pod patronatem Wisły Kraków. 

Naszym partnerem w zakresie dwujęzyczności  jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności BILINGUIS, w zakresie rozwoju sportowego piłki nożnej dziewcząt: II ligowe KS Rysy w Gminie Bukowina Tatrzańska, w zakresie rozwoju sportowego piłki nożnej chłopców: Wisła Kraków
i Nowotarski Klub Piłkarski Podhale Nowy Targ.

Nauka w Szkole jest płatna.

Czesne miesięczne wynosi:  

250 złotych 

Czesne jest pobierane dziesięć razy w roku (bez opłat za miesiące wakacyjne), nie ma opłaty wpisowego.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i do składania podań.

O szkole

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przekształcona z IV Gimnazjum MCE jest niepubliczną szkołą z uprawnieniami szkoły publicznej.

Zalety naszej szkoły:
  • prowadzimy klasy ogólne, sportowe i dwujęzyczne.
  • W klasach dwujęzycznych 5 godzin języka angielskiego tygodniowo. Opieka merytoryczna Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Dwujęzyczności BILINGUIS. Matematyka i historia prowadzone w języku polskim i angielskim.
  • W klasach sportowych 10 godzin zajęć wychowania fizycznego tygodniowo. Programy szkoleniowe Wisły Kraków.
  • W klasach ogólnych dodatkowa informatyka w planie nauczania.

Jako drugi obowiązkowy język obcy do wyboru: francuski, włoski, niemiecki.

Dodatkowe zajęcia języka hiszpańskiego i włoskiego prowadzone przez native speakerów.
Dodatkowe zajęcia: rozszerzony niemiecki, rozszerzony francuski, rozszerzona matematyka, grafika komputerowa.
Zajęcia wychowania fizycznego na stoku, na lodowisku, na ściance wspinaczkowej, basen, jazda konna.

Kontakt z nami

Niepubliczna Szkoła Podstawowa
z Oddziałami Dwujęzycznymi
i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego

ul. Nadwodnia 5
Nowy Targ
18-27-555-90
608-111-242
gim4@malopolska.edu.pl

Sekretariat czynny:
pn. - pt. w godz. 7.30-16.00

Lokalizacja

Partnerzy: