Informacje o szkole

W wyniku reformy oświaty szkoła została przekształcona w szkołę podstawową i od 1 września roku szkolnego 2017/2018 funkcjonuje pod nazwą Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Nowym Targu.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego przekształcona z IV Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji  jest szkołą niepubliczną
z uprawnieniami szkoły publicznej (wpis do ewidencji szkół i placówek niepublicznych Burmistrza Miasta Nowy Targ nr 12/2012).
Osobą prowadzącą Szkołę jest dr inż. Rafał Leśniak.

Pierwsze Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji powstało w Krakowie we wrześniu 2005 roku, od początku promując kult nowoczesnej i funkcjonalnej wiedzy zamiast rywalizacji o stopnie szkolne. Od tego czasu sukcesywnie powstawały nowe szkoły, ciesząc się coraz większym uznaniem.

IV Gimnazjum MCE w Nowym Targu rozpoczęło swoją działalność od 1 września roku szkolnego 2013/2014.

Nasze atuty to wiedza, prestiż i bezpieczeństwo. Na pewno pragną Państwo, aby szkoła zapewniała bezpieczne warunki pobytu dzieciom, dbała o wszechstronny ich rozwój, rzetelnie przygotowywała je do egzaminu, ułatwiła przyszły wybór szkoły. Właśnie to jest dla nas priorytetem, a jednocześnie domeną, gdyż udowodniliśmy już, że potrafimy tego dokonać.

Każdy uczeń może liczyć na wysoce zindywidualizowane podejście do jego potrzeb i aspiracji. Tutaj nikt nie przejdzie obojętnie obok jego oczekiwań. Wynika to z prostego faktu – oddziały w naszych szkołach są niewielkie, a nauczyciele rzeczywiście blisko uczniów. Nie ma tu miejsca na wielkie korytarze, tłum i anonimowość. Nie ma niezdrowej rywalizacji o stopnie.

Wszyscy tworzymy jeden zgrany zespół i wspieramy się wzajemnie. W naszych Szkołach najistotniejsze jest rzetelne przekazywanie wiedzy, wzbudzenie świadomości potrzeby zdobywania wiedzy oraz wykształcenie umiejętności przydatnych w samokształceniu.

W Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego prowadzimy nabór do oddziałów dwujęzycznych oraz do oddziałów mistrzostwa sportowego, profil piłka nożna dla chłopców i dziewcząt, pod patronatem Wisły Kraków.

Naszym partnerem w zakresie dwujęzyczności  jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Dwujęzyczności BILINGUIS, w zakresie rozwoju sportowego piłki nożnej dziewcząt: II ligowe KS Rysy w Gminie Bukowina Tatrzańska, w zakresie rozwoju sportowego piłki nożnej chłopców: Wisła Kraków
i Nowotarski Klub Piłkarski Podhale Nowy Targ.

Nauka w Szkole jest płatna.

Czesne miesięczne wynosi:

250 złotych

Czesne jest pobierane dziesięć razy w roku (bez opłat za miesiące wakacyjne), nie ma opłaty wpisowego.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i do składania podań.