Nowa stara szkoła

poniedziałek, 4 września 2017

Troszkę nietypowo, bo dopiero 4 września, rozpoczęliśmy rok szkolny 2017/2018 w starej nowej szkole.

Z dniem 1 września szkoła zaczyna funkcjonować jako Niepubliczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi i z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego.

Klasy gimnazjalne ciągle stanowią większość w naszej szkole, ale, odgórnymi decyzjami zostały przeznaczone do wygaszenia.
Od nowego roku szkolnego mamy VII klasę dwujęzyczno-sportową i kilka zmian:

W klasach dwujęzycznych wprowadziliśmy dodatkowo jedną godzinę historii, która będzie prowadzona przez dwóch nauczycieli (historyka i anglistę) częściowo w języku angielskim. 4 godziny zajęć języka angielskiego będą prowadzone z podziałem na grupy a 5 godzina będzie prowadzona dla całej klasy i będzie przeznaczona na zajęcia kulturoznawcze oraz przygotowanie tematyczne pod kątem historii i matematyki, prowadzonych dwujęzycznie.

Nie zmieniamy kierunku wielojęzycznego rozwijania naszych młodych poliglotów, planujemy, jak co roku, dodatkowe zajęcia języka hiszpańskiego, rozszerzony francuski, rozszerzony niemiecki, a także powrót do języka japońskiego, który był prowadzony od momentu powstania szkoły przez dwa lata.

Witamy wszystkich serdecznie w murach naszej małej, kameralnej, rodzinnej szkoły , szczególnie nowych siódmoklasistów, i życzymy owocnych trudów kształcenia…

poprzednia wiadomość | powrót do listy | następna wiadomość